UWAGA! Skażone Kierskie

Od dwóch tygodni obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli w Jeziorze Kierskim, ponieważ woda skażona jest bakteriami coli! Ze względu na fakt, iż jest okres wakacyjny prosimy zwrócić uwagę szczególnie na to, gdzie przebywają dzieci. W najbliższych dniach Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna ponownie zbada próbki wody, a wyniki poznamy najprawdopodobniej 5 lipca.

 
O istniejącym obecnie zakazie będą informować policjanci. Kto się nie dostosuje, grozi mu kara nawet do 200 zł. Najgorsze, że rozpoczęły się już pierwsze kolonie i obozy zorganizowane w ośrodkach nad Jeziorem Kierskim, a za tydzień odbędzie się tu Międzynarodowy Maraton Pływacki „Wpław przez Kiekrz”, a nie każdy wie o obowiązującym zakazie, w związku z czym apelujemy o nagłaśnianie tej sprawy!
 
Obecność w badanej próbce wody bakterii grupy coli lub bakterii coli typu kałowego dowodzi o zanieczyszczeniu wody: kałem, ściekami, glebą lub gnijącym materiałem roślinnym. Wspomniane bakterie mogą spowodować zatrucia pokarmowe – biegunki i wymioty, a także zapalenia płuc i opon mózgowych. Ponadto odpowiadają za zakażenia układu moczowego i zapalenie otrzewnej.
Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama