Kogo wybrać? Lista nr 17

Komitet KWW Mój Dom zaprasza na spotkanie przedwyborcze do Przeźmierowa, w środę 12 listopada ­ o godz.19.00 w sali lustrzanej Centrum Kultury, ul. Ogrodowa 13.
 

Komitet Wyborczy Wyborców MÓJ DOM powstał z przekonania, że gmina Tarnowo Podgórne potrzebuje silnej, samodzielnej i mądrej Rady Gminy. Celem komitetu jest doprowadzenie do rzetelnego i autentycznego dialogu o problemach i potrzebach mieszkańców a najwłaściwszym miejscem do takiego dialogu jest ich zdaniem Rada Gminy. Zamierzają inspirować i pomagać wójtowi w podejmowaniu przemyślanych działań. Kandydaci komitetu MÓJ DOM chcą zabiegać o rozwiązywanie problemów miejscowości, z których pochodzą, nie zapominając o ważnych kwestiach dotyczących całej gminy. 

Cele komitetu:

• większa dbałość o ład przestrzenny
• dalszy równomierny rozwój infrastruktury oraz dbanie o już istniejącą
• poprawa funkcjonowania komunikacji na terenie gminy, polepszanie drogowych układów komunikacyjnych
• podejmowanie decyzji w sposób strategiczny, w perspektywie przynajmniej 10­letniej,
• zwiększenie udziału mieszkańców w podejmowaniu decyzji rozwojowych gminy
• wpływanie na poprawę świadomości obywatelskiej społeczeństwa, poprzez pełną transparentność wszystkich działań organów władzy lokalnej
• dążenie do zachowania środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie, mimo silnych presji inwestycyjnych.

Hasło komitetu: Oddajmy Gminę Mieszkańcom

Komitet KWW Mój Dom wystawił 10 kandydatów w 10 okręgach wyborczych. Stawia na ludzi, którzy udowodnili swoją autentyczność, odwagę i niezależność w reprezentowaniu wspólnych spraw.

Sylwetki kandydatów

Krzysztof Bartosik, Okręg nr 1 Baranowo: Mieszkaniec Baranowa od urodzenia związany z gminą. Wykształcenie wyższe AR Poznań. Współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Przeźmierowa i Baranowa. Pasje: praca społeczna, turystyka górska, muzyka, sport (szermierka), literatura. Od 23 lat prowadzi własną firmę, aktualnie jest radnym Rady Gminy. Jako radny uczestniczył w posiedzeniach Rady Sołeckiej, zawsze podejmował interwencje w imieniu mieszkańców, brał udział w organizacji różnych imprez np. Dnia Dziecka, spotkań sąsiedzkich itp.

Bogumiła Walkowiak, Okręg nr 2 Baranowo - w Baranowie mieszka od 20 lat i prowadzi działalność gospodarczą. Od 4 lat prowadzi salę bankietową „Pomarańczarnia” oraz camping. To  tam odbywają się „Dni Sąsiada” dla mieszkańców Baranowa. Również tam na coroczne spotkania przyjeżdżają członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Roktar”. Kandydatka utworzyła stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Iskra”. Jest osobą otwartą i chętną do działania. W związku ze zmianami jakie nastąpiły w jej życiu rodzinnym, ma więcej czasu, a niepokorny charakter nie pozwala jej siedzieć bezczynnie. Chętnie zajmie się sprawami związanymi z miejscem, w którym żyje i pracuje. Szczególnie pragnie zająć się: stworzeniem szkoły podstawowej w Baranowie; domu dziennego pobytu dla seniorów, zyskaniem mieszkań socjalnych dla niepełnosprawnych.

Magdalena Wasyl­Chrzanowska, Okręg nr 3 Chyby
Mężatka, posiada dwójkę dzieci. Od urodzenia związana z Baranowem i Chybami. Z wykształcenia specjalistka turystyki i hotelarstwa. Od dziesięciu lat prowadzi Studio Florystyczne w Chybach, kontynuując tradycje rodzinne. Praca florystyki przyczyniła się do zdobycia tytułu Wicemistrza Regionu Wielkopolskiego. Ceni kontakt z ludźmi i wsłuchuje się w ich oczekiwania.

Maciej Tomicki, Okręg nr 9 Lusówko
„Dobry chłopak, któremu zależy”. Szczęśliwy mąż i ojciec, mieszka w gminie Tarnowo Podgórne od siedmiu lat i z zaciekawieniem obserwuje jej rozwój, dla którego chciałby przedstawić alternatywę. Jego pasją są ludzie, których słucha; zna ich problemy i potrafi je rozwiązać.

Dorota Barełkowska, Okręg nr 11 Przeźmierowo
Pochodzi z rodziny związanej z Przeźmierowem. Z wykształcenia polonistka. Prowadzi firmę  z branży reklamowej. Od 6 lat, w wolnym czasie prowadzi niezależną stronę internetową o gminie gdzie informuje mieszkańców o wszystkich, również o trudnych sprawach. Ma trójkę dzieci w wieku 15, 13 i 6 lat, dlatego kwestie związane z edukacją są dla niej bardzo ważne. Zaangażowana w sprawy szkół, działa w Radach Rodziców, również w  Stowarzyszeniu Przyjaciół Przeźmierowa i Baranowa. Ma własne zdanie, lubi pomagać i działać, dlatego pragnie zadbać o nasze sprawy – sprawy Mieszkańców Przeźmierowa.

Leszek Wardeński, Okręg nr 12 Przeźmierowo
Posiada spore doświadczenie życiowe, zawodowe i społeczne. Ukończył Wydział Prawa i Administracji UAM, jest magistrem administracji. Do tej pory pełnił funkcje: przewodniczącego Komitetu Budowy Dróg (os. Rubinowe Baranowo), przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół Przeźmierowa i Baranowa „Nasze Małe Ojczyzny”, doradcy Stowarzyszenia Mieszkańców Kamionek Linia1000 (gmina Kórnik i Mosina), walczących ze szkodliwą lokalizacją budowy linii energetycznych najwyższych napięć.

Katarzyna Preyer, Okręg nr 13 Przeźmierowo 
Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne i policealne w klasie śpiewu. Związana z Przeźmierowem od urodzenia, gdzie od 15 lat prowadzi księgarnię „Kamena”. Długoletnia praca w szeregach harcerstwa nauczyła ją odpowiedzialności i organizacji. Jest optymistką i wierzy w drugiego człowieka. Ma w sobie empatię, radość i entuzjazm – tak potrzebne w realizowaniu śmiałych i nowatorskich projektów. Do tej pory w życie społeczności angażowała się przez sponsorowanie i organizowanie Festynu Antoniańskiego, śpiewając w Chórze Parafialnym oraz uczestnicząc w pracach Rady Rodziców w szkole podstawowej.

Monika Żuchowska, Okręg nr 14 Przeźmierowo
Młoda, dynamiczna i prężna absolwentka AWF w Poznaniu. Od 20 lat mieszka w Przeźmierowie. Optymistka, pozytywnie nastawiona do świata i ludzi, którym lubi pomagać. Kocha sport (siatkówka, fitness, bieganie, narty) i prowadzi zdrowy tryb życia. Jej dotychczasowe dokonania to: współorganizacja największej imprezy sportowej na terenie gminy „Biegu Lwa” i „Biegu Lwiątek”; I ­ kadencja w radzie sołeckiej Przeźmierowa; projekt 2 szlaków rowerowych wokół gminy Kaźmierz.

Magdalena Zagórska, Okręg nr 15 Przeźmierowo:
Przez większą część życia związana z Przeźmierowem. W roku 2003 uzyskała tytuł magistra finansów i rachunkowości na AE w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze bankowym, następnie w spółce akcyjnej branży budowlanej. Ma 2 dzieci, stąd problematyka edukacji młodego pokolenia jest dla niej ważna. Od lat aktywnie uczestniczy w pracach Rady Rodziców przeźmierowskiego przedszkola i szkoły (m.in. jako skarbnik). Zaangażowana w pracę Stowarzyszenia Przyjaciół Przeźmierowa i Baranowa.

Sławomir Knapski, Okręg nr 16 Przeźmierowo
Mieszka w Przeźmierowie od 1998 r. przy ulicy Olszynowej. Od 12 lat prowadzi działalność gospodarczą przy ulicy Rzemieślniczej. Posiada predyspozycje do organizowania pracy w grupie. Chętnie pomaga innym w załatwieniu spraw, które wydają się niemożliwe do załatwienia. Bierze aktywny udział w życiu społecznym gminy, chętnie organizuje i sponsoruje różne imprezy. Angażuje się w pracę GKS Tarnovia i uczestniczy w gminnych turniejach sołeckich.

Więcej o programie i planach kandydatów na stronie internetowej komitetu: KWWMOJDOM.PL

Chcesz podzielić się opinią na temat gminy; pochwalić się lub opowiedzieć o problemach. Napisz: kwwmojdom@gmail.com

Spotkania wyborcze przy pysznym placku.

Baranowo w poniedziałek 10 listopada ­ o godz.16.00 w POMARAŃCZARNI, ul. Biała 2.
Przeźmierowo w środę 12 listopada ­ o godz.19.00 w sali lustrzanej Centrum Kultury, ul. Ogrodowa 13.
Przyjdź, posłuchaj, wyraź swoją opinię!

JR

Dodaj komentarz

Reklama