Sprawdź kto kandyduje w Twoim okręgu!

14 października Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła na swojej stronie listy kandydatów startujących w wyborach samorządowych.

W Gminie Tarnowo Podgórne obywatele utworzyli 10 komitetów wyborczych wyborców . Zarejestrowano też jeden komitet utworzony przez partię polityczną Prawo i Sprawiedliwość. Łącznie w naszej gminie startuje 63 kandydatów na radnych. 
Komitet wyborczy mógł zgłosić tylko 1 osobę w okręgu, a mandat zdobędzie kandydat, który otrzyma najwięcej głosów. Rada Gminy Tarnowa Podgórnego uchwaliła podział na 21 okręgów wyborczych czyli wybieramy 21 radnych. 

Komitety Wyborcze w gminie Tarnowo Podgórne

KW Prawo i Sprawiedliwość – 14 kandydatów w 14 okręgach
KWW „Partnerstwo i Gospodarność” – 21 kandydatów w 21 okręgach
KWW Stanisława Adamskiego – 1 kandydat w 1 okręgu 
KWW Doświadczenie Niezależność Józefa Wasyla - 1 kandydat w 1 okręgu 
KWW „Mój Dom” - 10 kandydatów w 10 okręgach 
KWW Lusówko - 1 kandydat w 1 okręgu 
KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne - 8 kandydatów w 8 okręgach 
KWW Romana Okupniaka - 1 kandydat w 1 okręgu 
KWW Grażyny Borowiak - 1 kandydatka w 1 okręgu 
KWW Macieja Wasielewskiego - 4 kandydatów w 4 okręgach 
KWW Maria Zgoła - 1 kandydat w 1 okręgu 

Kto kandyduje w Twoim okręgu - Sprawdź 

Okręg nr 1 
Część sołectwa Baranowo ulice: Ametystowa, Budowlanych Graniczna, Klonowa, Letniskowa, Lipowa, Miodowa, Nad Miedzą, Perłowa, Pogodna, Przemysława, Przygraniczna, Rubinowa, Rzemieślnicza, Szmaragdowa, Topazowa, Wspólna, Wypoczynkowa, Za Miedzą. 

- PIASNY ZBIGNIEW JAN KW Prawo i Sprawiedliwość
- ŁAKOMY MACIEJ KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- BARTOSIK KRZYSZTOF KWW „Mój Dom”

Okręg nr 2
Część sołectwa Baranowo ulice: Alabastrowa, Biała, Błękitna, Cicha, Karminowa, Kasztanowa, Letnia, Nowina, Parkowa, Platynowa, Poznańska, Purpurowa, Radosna, Rolna, Skryta, Słoneczna, Spokojna, Srebrna, Szamotulska, Turkusowa, Wczasowa, Wierzbowa, Wiosenna, Złota. 

- MYTKO STANISŁAW MARIAN KW Prawo i Sprawiedliwość
- JANCZEWSKI WOJCIECH KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- WALKOWIAK BOGUSŁAWA    KWW „Mój Dom”

Okręg nr 3
Sołectwo Chyby

- MULARCZYK JOANNA SYLWIA KW Prawo i Sprawiedliwość
- JURASZ EWA KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- WASYL-CHRZANOWSKA MAGDALENA KWW „Mój Dom”

Okręg nr 4
Sołectwa: Góra Kokoszczyn, Rumianek

- MALICKI RAFAŁ KW Prawo i Sprawiedliwość
- ADAMSKI STANISŁAW KWW Stanisława Adamskiego
- PRZYBECKI MICHAŁ KWW „Partnerstwo i Gospodarność”

Okręg nr 5
Sołectwa: Ceradz Kościelny, Jankowice
 
- BERNAT JOLANTA MARIA KW Prawo i Sprawiedliwość
- WALKOWIAK MAŁGORZATA  KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- KRÓLAK KAZIMIERZ KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne
 
Okręg nr 6
Sołectwo Lusowo 

- MARCINIAK SŁAWOMIR JÓZEF KW Prawo i Sprawiedliwość
- WALCZAK MARIAN STANISŁAW KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- OKUPNIAK ROMAN KWW Romana Okupniaka

Okręg nr 7
Sołectwa: Batorowo, Swadzim i Wysogotowo
 
- CIESIELSKA VIOLETTA MAGDALENA KW Prawo i Sprawiedliwość
- SZYMKOWIAK ELŻBIETA MARIA  KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- BRANCZEWSKI MICHAŁ KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne 

Okręg nr 8
Sołectwo Sady

- GRYSKA MARZENA SYLWIA KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
SZOFER SZYMON MAREK KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne 

Okręg nr 9
Część sołectwa Lusówko ulice: Admiralska, Albatrosa, Amurowa, Bałtycka, Bosmańska, Bursztynowa, Fregatowa, Grabowa, Hangarowa, Jachtowa, Jankowicka, Jastrzębia, Kaperska, Kapitańska, Lazurowa, Leszczynowa, Łabędzia, Masztowa, Morska, Neptuna, Niecała, Okrętowa, Otowska, Perkozowa, Piracka, Portowa, Przystaniowa, Przy Jeziorze, Regatowa, Rejsowa, Rybacka, Syrenki, Szantowa, Szkolna, Sztormowa, Tarnowska, Trzcinowa, Wiązowa, Wiklinowa, Wioślarska, Wiśniowa, Wodna, Wodnika, Wydmowa, Zespołowa, Żeglarska, Żurawia, wieś Otowo.
 
- SZEWCZYK JÓZEF KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- TOMICKI MACIEJ  KWW „Mój Dom”
- KLEIBER PIOTR RYSZARD KWW Lusówko 
- TARGOWSKI WŁODZIMIERZ KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne 
- WÓJTOWICZ PAWEŁ KWW Macieja Wasielewskiego 

Okręg nr 10
Sołectwo Sierosław i część sołectwa Lusówko ulice: Agawy, Aksamitki, Anyżowa, Azalii, Begonii, Cienista, Dalii, Dopiewska, Hiacynta, Imbirowa, Jemioły, Kaczeńca, Kminkowa, Lawendy, Maka, Mniszkowa, Nagietka, Niezapominajki, Piwonii, Prosta, Róży, Sierosławska, Stokrotki, Storczyka, Tulipana.
 
- PAZIEWSKI TOMASZ KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- JÓŹWIK DARIUSZ JAROSŁAW KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne 
- ZGOŁA MARIA STEFANIA KWW Maria Zgoła 

PRZEŹMIEROWO

Okręg nr 11
Część sołectwa Przeźmierowo ulice: Akacjowa numery nieparzyste 1 – 33, Albatrosa, Aleja Ptasia, Derkaczowa, Dropia, Gołębia, Jarząbkowa, Jaskółcza, Kukułcza, Niecała, Ogrodowa numery nieparzyste 1 – 69 i numery parzyste 2 – 72, Polna, Przepiórcza, Sadowa, Skowronkowa, Słowicza, Wiosny Ludów numery nieparzyste od numeru 55 do końca i numery parzyste od numeru 52 do końca, Wysogotowska numery nieparzyste 1 – 57 i numery parzyste 2 – 58, Żurawia.
 
- SZNAJDER MICHAŁ JACEK  KW Prawo i Sprawiedliwość
- FOREMSKI CZESŁAW KAZIMIERZ KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- BAREŁKOWSKA  DOROTA KWW „Mój Dom”

Okręg nr 12
Część sołectwa Przeźmierowo ulice: Brzoskwiniowa, Dolina, Folwarczna numery nieparzyste 1 – 11 i numery parzyste 2 – 22, Leśna, Poznańska, Rynkowa numery nieparzyste od numeru 1 – 71 i numery parzyste od numeru 2 – 92, Składowa numery nieparzyste 1 – 19 i numery parzyste 2 – 14, Słoneczna, Strumykowa, Szamotulska, Szkolna, Wiśniowa.

- LEONHARD GRZEGORZ TOMASZ KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- WARDEŃSKI LESZEK STANISŁAW  KWW „Mój Dom”

Okręg nr 13
Część sołectwa Przeźmierowo ulice: Akacjowa numery nieparzyste od numeru 35 do końca, Brzozowa, Dębowa, Jarzębinowa, Kasztanowa, Kościelna numery nieparzyste od numeru 45 do końca i numery parzyste od numeru 40 do końca, Krótka, Łanowa, Olszynowa, Rynkowa numery nieparzyste od numeru 73 do końca i numery parzyste od numeru 94 do końca, Świerkowa, Wrzosowa, Wysogotowska numery nieparzyste od numeru 59 do końca i numery parzyste od numeru 60 do końca.
 
- ZYGMANOWSKA LUDWIKA MARIA KW Prawo i Sprawiedliwość
- LATOS JACEK ANTONI KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- PREYER KATARZYNA  KWW „Mój Dom”

Okręg nr 14
Część sołectwa Przeźmierowo ulice: Borówkowa, Jagodowa, Krańcowa numery nieparzyste od numeru 77 do końca i numery parzyste od numeru 16 do końca, Kwiatowa, Lotnicza numery nieparzyste od numeru 37 do końca i numery parzyste od numeru 54 do końca, Modrzewiowa, Ogrodowa numery nieparzyste od numeru 71 do końca i numery parzyste od numeru 74 do końca, Osiedlowa, Południowa numery nieparzyste od numeru 49 do końca i numery parzyste od numeru 38 do końca, Sosnowa.
 
- MEISSNER BOŻENA KAZIMIERA KW Prawo i Sprawiedliwość
- OLEJNICZAK WŁADYSŁAW KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- ŻUCHOWSKA MONIKA  KWW „Mój Dom”
- NOWACZEWSKI ANDRZEJ PAWEŁ  KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne 

Okręg nr 15
Część sołectwa Przeźmierowo ulice: Graniczna, Kościelna numery nieparzyste 1 – 43 i numery parzyste 2 – 38, Krańcowa numery nieparzyste 1 – 75 i numery parzyste 2 – 14B, Laskowa, Lipcowa, Lotnicza numery nieparzyste 1 – 35 i numery parzyste 2 – 52, Magazynowa, Majowa, Malinowa, Orzechowa, Południowa numery nieparzyste 1 – 47 i numery parzyste 2 – 36b, Poziomkowa, Rzemieślnicza, Wyścigowa, Zachodnia, Zacisze.

- MOLSKI TOMASZ ARKADIUSZ KW Prawo i Sprawiedliwość
- ŻAKOWSKA DOROTA BARBARA KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- WASYL JÓZEF KWW Doświadczenie Niezależność Józefa Wasyla
- ZAGÓRSKA MAGDALENA  KWW „Mój Dom”

Okręg nr 16
Część sołectwa Przeźmierowo ulice: Czereśniowa, Folwarczna numery nieparzyste od numeru 13 do końca i numery parzyste od 24 do końca, Morelowa, Piaskowa, Składowa numery nieparzyste 21 do końca i numery parzyste 18 do końca, Spółdzielcza, Wiosny Ludów numery nieparzyste 1 – 53A i numery parzyste 2 – 50.
 
- WITKOWSKI HENRYK MARIAN  KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- KNAPSKI SŁAWOMIR  KWW „Mój Dom”

TARNOWO PODGÓRNE

Okręg nr 17
Część sołectwa Tarnowo Podgórne ulice: Czereśniowa, Daleka, Działkowa, Karolewska, Kolorowa, Kręta, Krótka, Łanowa, Łąkowa, Marianowska, Przecznica, Rokietnicka, Rolna, Spółdzielcza, Wesoła, Zbożowa.
 
- ZIELIŃSKI WITOLD ALOJZY KW Prawo i Sprawiedliwość
- TOMASZEWSKI ROMAN KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- BOROWIAK GRAŻYNA MARIA KWW Grażyny Borowiak
 
Okręg nr 18
Część sołectwa Tarnowo Podgórne ulice: 23 Października, Cicha numery nieparzyste 1 – 29 i numery parzyste 2 – 30, Florencka, Jasna, Księdza Czesława Niklewicza, Księdza Zbigniewa Sasa, Mediolańska, Okrężna, Rondo im. Tadeusza Mazowieckiego, Rzymska, Sportowa, Szkolna, Turyńska, Wąska, Władysława Jeszke, Wenecka, Zielona.
 
- PERZ MAREK STANISŁAW KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- DOLATA MICHAŁ  KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne 
- PIELUCHA RAFAŁ  KWW Macieja Wasielewskiego
 
Okręg nr 19 
Część sołectwa Tarnowo Podgórne ulice: 27 Grudnia, Bławatkowa, Chabrowa, Cicha numery nieparzyste 31 do końca i numery parzyste 32 do końca, Fiołkowa, Gerberowa, Irysowa, Kalinowa, Konwaliowa, Krokusowa, Liliowa, Magnoliowa, Makowa, Malwowa, Modrakowa, Narcyzowa, Nasturcjowa, Plac Margaretek, Przebiśniegowa, Sadowa, Sasankowa, Słonecznikowa, Tulipanowa, Wrzosowa, Żonkilowa.
 
- JAGIEŁKA MARCIN KW Prawo i Sprawiedliwość
- GAŁKA-ZDARTA ANNA IRENA  KWW „Partnerstwo i Gospodarność”

Okręg nr 20
Część sołectwa Tarnowo Podgórne ulice: 25 Stycznia, Chlebowa, Dobrej Inwestycji, Fabryczna, Krucza, Ks. Józefa Bryzy, Kwiatowa, Nad Strumykiem, Ogrodowa, Pocztowa, Poznańska numery nieparzyste 1 – 119 i numery parzyste 2 – 102, Sowia, Szumin, Wierzbowa.

- IGNYŚ JÓZEF KW Prawo i Sprawiedliwość
- OWCZARZ PIOTR  KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- LIS ANNA MARIA KWW Macieja Wasielewskiego
 
Okręg nr 21
Część sołectwa Tarnowo Podgórne ulice: Aleja Solidarności, Narcyza Derdy, Stanisława Dorczyka, Nowa, Ostatnia, Owocowa, Piaskowa, Poznańska numery nieparzyste 121 do końca i numery parzyste 102 do końca, Promienista, Rondo im. Jacka Kuronia, Rondo im. Lecha Wałęsy, Różana, Słoneczna, Wiśniowy Sad, Zachodnia. Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, na 21 okręgów w naszej gminie - pozyskał kandydatów w 14 okręgach.

- GOROŃSKA WŁADYSŁAWA  KWW „Partnerstwo i Gospodarność”
- KUBIAK ZBIGNIEW KWW „Służba Gminie” Tarnowo Podgórne
- WASIELEWSKI MACIEJ STANISŁAW KWW Macieja Wasielewskiego 

16 listopada wybierzemy radnych do Rady Gminy Tarnowa Podgórnego. Pierwszy raz w Polsce wybory do rad gmin – odbędą się w jednomandatowych okręgach wyborczych. Bardzo ważne jest aby poznać zasady tego głosowania i uniknąć konsternacji przy urnie wyborczej. Jak widać w niektórych okręgach jest pięciu kandydatów, w innych trzech lub dwóch. Każdy z nas ma prawo wybrać tylko jednego kandydata z listy swojego okręgu. Zasady głosowania opisujemy w osobnym artykule.

Strona PKW tutaj

JR, DB

Komentarze

i p. Gryska ma kontrkandydata rzetelny portalu

Wczoraj były błędy na stronie PKW stąd brak dwóch kandydatów. Za co, w nie swoim imieniu przepraszam. Ciekawe kim trzeba być żeby mieć tyle złości do nas? Na pewno zwykłym mieszkańcem ;) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Reklama