Tadeusz Czajka - obecny wójt i kandydat na to stanowisko w gminie

1. Co skłania Pana do startowania w kolejnych wyborach?

Chciałbym kontynuować rozpoczęte przedsięwzięcia. A ponadto lubię pracować z ludźmi i dla ludzi. Taki – moim zdaniem – charakter ma pełnienie funkcji Wójta, którą traktuję jako służbę. Rozwiązywanie problemów mieszkańców oraz budowanie i realizowanie wizji rozwojowych daje naprawdę wiele osobistej satysfakcji.

2. Dlaczego warto na Pana zagłosować?

Najważniejszym moim atutem jest ośmioletnie doświadczenie w zarządzaniu Gminą Tarnowo Podgórne. Ten okres przyniósł widoczne, pozytywne zmiany w każdej miejscowości. Pokazałem dużą sprawność w realizacji inwestycji publicznych, o czym świadczą nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja sanitarna, a także nowe przedszkola, rozbudowane szkoły oraz szereg nowych obiektów sportowych i rekreacyjnych. Udowodniłem także, że potrafię zwiększać gminne finanse – tegoroczny budżet w porównaniu z tym sprzed ośmiu lat jest wyższy o blisko 60 mln złotych. Mam też konkretną wizję na przyszłość.

3. Czy nie jest Pan zmęczony długim pełnieniem funkcji Wójta?

Osiem lat pracy to niewielka część mojego życia zawodowego. Zapewniam, że jestem w świetnej formie! Co więcej – ciągle podkręcam tempo, bo chcę dać z siebie jak najwięcej.

4. Obecnie jest Pan Wójtem Gminy Tarnowo Podgórne. Czy Rada naszej Gminy, zdaniem Pana, efektywnie współpracuje z Wójtem, kontroluje działania Urzędu, a potem sumiennie rozlicza z ich wykonania?

Dokonania w zakresie rozwoju naszej Gminy są naszymi wspólnymi sukcesami. Tylko mądra Rada wie, że bez współpracy nie ma osiągnięć. Wójt, który nie umie współpracować z Radą, może tylko administrować, bo już nie jest w stanie realizować tak wysokich celów rozwojowych, jakie my osiągamy w naszej Gminie. Mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że miałem przyjemność współpracować z kompetentną, zaangażowaną i mądrą Radą Gminy.

5. Proszę wskazać swój największy sukces w czasie sprawowania urzędu Wójta.

Za swój najważniejszy sukces uważam wprowadzenie procedury tworzenia Planu Rozwoju Lokalnego, czyli ustalanie planu inwestycyjnego w perspektywie 5 lat z aktywnym uczestnictwem mieszkańców na każdym etapie, od początku do końca. To wniosło nową jakość zarządzania lokalnego – mieszkańcy stali się nie tylko współtwórcami Planu, ale również strażnikami jego realizacji. Od 2007 roku w taki sposób działamy, a kolejny taki Plan powinien być opracowany w przyszłym roku. I ja jestem do tego przygotowany.

6. Gdyby miał Pan wymienić porażkę, jaka przytrafiła się Panu w czasie kończącej się kadencji, co by Pan wskazał?

Fiasko inwestycyjne związane z rewitalizacją Pałacu w Jankowicach. Kilka lat temu ustaliliśmy, że ten obiekt zostanie przeznaczony na Ośrodek Konferencyjno-Hotelowy. Wykonany został projekt rewitalizacji i występowaliśmy o dofinansowanie. Na projekt i mniejsze remonty otrzymaliśmy środki, ale na całą resztę niestety nie. Wówczas podjęta została decyzja o długoterminowej dzierżawie obiektu inwestorowi prywatnemu w zamian za zobowiązanie do dokończenia prac remontowych. Jednak partner okazał się niesolidny i umowa została wypowiedziana.

7. Co oznacza dla Pana jako dla Wójta hasło: Tarnowo Podgórne – najbogatsza gmina?

Dla mnie to fałsz. Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów, posiadający na swoim terenie kopalnię węgla brunatnego i elektrownię. Dochody w przeliczeniu na mieszkańca są tam dziesięciokrotnie wyższe niż u nas. Tarnowo Podgórne należy do gmin zamożnych i plasuje się w drugiej dziesiątce wśród gmin wiejskich. Zgodzę się z twierdzeniem, że nasza Gmina posiada wysokie dochody. To wynik dobrej lokalizacji i przedsiębiorczości naszych mieszkańców.

8. Jak Pana zdaniem powinna wyglądać nasza gmina za 4 lata?

Polecam do zapoznania się z naszym programem na stronie internetowej mojego Komitetu
www.partnerstwo-gospodarnosc.pl. Ukazuje on zakres przeobrażeń zaplanowanych na następną kadencję. A wiarygodność tego programu potwierdzają moje dokonania z ostatnich ośmiu lat.

9. Za rok czekają nas kolejne wybory – do Sejmu Rzeczpospolitej. Czy ma Pan w związku z tym konkretne plany?

Nie mam takich planów.

10. W ulotce wyborczej napisał Pan, że interesuje się historią. Jakie postacie poleciłby Pan uczniom naszej Gminy na patronów szkół?

Polecałbym nasze lokalne postacie historyczne: Zygmunta Plucińskiego, Wawrzyńca Eneströma i
Leona Plucińskiego. Leon Pluciński to działacz niepodległościowy, polityczny, gospodarczy i społeczny. Właściciel majątków w Swadzimiu i Przeźmierowie. Zygmunt Pluciński był oficerem, powstańcem wielkopolskim i działaczem niepodległościowym. Należał do niego majątek w Lusówku. Natomiast Wawrzyniec Engeström był szwedzkim dyplomatą i gorącym polskim patriotą. Był także budowniczym Pałacu w Jankowicach.

Ostatnie z cyklu moich spotkań z wyborcami odbędzie się 10 listopada o 19.00 w Centrum Kultury Przeźmierowo (Sala Lustrzana). Zapraszam wszystkich zainteresowanych!

Tadeusz Czajka – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

Wiek 58 lat. Mieszka w Jankowicach; żona Lucyna; dzieci: Mirka, Ania, Ola, Czarek i Marcelina.
Wykształcenie: magister politologii, absolwent: UAM w Poznaniu, Studium Prawa-Samorządowego przy PAN w Warszawie, Technikum Geologicznego w Żelechowie.
Zainteresowania: sport, historia, turystyka motocyklowa.
Doświadczenie zawodowe:
- od 2006 Gmina Tarnowo Podgórne – wójt
- 1990-2006 SCHODREW – zakład produkcji schodów w Jankowicach – właściciel
- 1976-1990 Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych w Warszawie – dozór inżynieryjno-
techniczny
Doświadczenie samorządowe:
- od 2006 wójt
- 1998-2006 radny, przewodniczący Rady Gminy
- 1994-1998 radny, wiceprzewodniczący Zarządu Rady Gminy

Motto życiowe:
Miarą wszystkiego jest człowiek (Pitagoras)

JR

Komentarze

szkoda, że nie będzie debaty. Może wtedy można by ocenić realną wartość kandydatów. Trzeba stwierdzić, że dyskusji na temat dalszych losów samorządu w gminie nie ma. To co nosi taką nazwę faktycznie nią nie jest. A naprawdę warto merytorycznie przedyskutować plany i wizje zarządzania gminą przez następne 4 lata. Może czas na zmiany, a może niech dzieję się co chce!

szkoda czasu na te spotkania.......zero konkretów.....bardzo ogólnie tak jak program wyborczy...wszystko i nic....

po tym spotkaniu jestem pewien że głosu na Pana nie zmarnuję

Jeśli kolejna kadencja ma wyglądać jak poprzednie to nie dziękuję. Pozytywne opinie o obecnym wójcie to chyba mają tylko pracownicy gminy i ich rodziny w myśl "szanuj szefa swego możesz mieć gorszego".

No racja . Przez 4 lata kompletny marazm. A te wszystkie ulice, przedszkola, plaża , zieleń itp. zrobiła się sama. To cud. Postaw na PiS - cóż wtedy będzie się działo. Będzie tęczowo i bajecznie.

Wójt byłby świetny gdyby zrozumiał, ze nie jest jedynym w tej gmine, który ma najlepsze pomysły. Trochę dystansu do siebie i do swoich wizji!!!!!!!!!!!!

Panie Wójcie dzisiejsze spotkanie pokazało że ma Pan pomysł na nasza gminę. Pana program jest wyrazisty i daje szanse na dalszy rozwoj. Szkoda że kandydaci nie potrafili się dostosować do Pana poziomu. Niech się Pan nie przejmuje . Wierzę że Pan wygra. A wystapienie Pana konkurentki to żenada. Pozdrawiam.

Pomysł na gminę, program....same ogólniki zero konkretów...będzie kolejna bezbarwna kadencja...zmarnowany czas...

Dodaj komentarz

Reklama