Zlikwidowano „lewą” fabrykę papierosów w Przeźmierowie?

Śląscy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, która według niepotwierdzonych informacji znajdowała się na terenie Przeźmierowa. Zatrzymano ośmioro obywateli Bułgarii, pracujących przy obsłudze linii produkcyjnej. Zabezpieczono m. in.5,5 tony tytoniu i 1,5 mln gotowych papierosów. Według szacunkowych danych Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze 4 miliony złotych!

 
 
Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach poszukiwali źródeł pochodzenia pojawiających się w sprzedaży na Śląsku papierosów marki JIN LING. Informacje, jakie zdobywali policjanci kierowały ich do Wielkopolski. Śledczy ustalili, że w jednej z hal magazynowych pod Poznaniem działa nielegalna fabryka papierosów. Policjanci nawiązali współpracę z poznańskimi celnikami i wczoraj przeprowadzili wspólną akcję likwidacji przestępczego zakładu. Wewnątrz zatrzymano ośmioro obywateli Bułgarii – wśród nich 4 kobiety.
 
W hali znajdowała się kompletna, wysokowydajna linia produkcyjna. Ponadto, stróże prawa przejęli ponad dwie tony tytoniu, 350 tys. filtrów do papierosów, 450 tys. papierosów przygotowanych do paczkowania oraz kilkaset tysięcy kartonów do konfekcjonowania w paczki gotowych wyrobów. Jak ustalili śledczy, Bułgarzy nie opuszczali hali produkcyjnej, w której mieszkali i pracowali. Wszystko po to, by uniknąć „wpadki”.
 
Podczas realizacji sprawy śląscy policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej w Poznaniu zlikwidowali również magazyn nielegalnych papierosów i tytoniu, który usytuowany był w pobliskiej miejscowości, w wynajętych pomieszczeniach gospodarczych. Tam stróże prawa zabezpieczyli prawie 1.000.000 gotowych papierosów, ponad 3 tony krajanki tytoniowej i kolejne setki tysięcy filtrów oraz opakowań z nadrukiem, przeznaczonych do paczkowania „lewych” używek.
 
Film z zatrzymania można zobaczyć pod wskazanym adresem:
 
 
źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama